1/30/2006

Jch. Masaryk's Illegal Illia: tak štěňátko téhle potvůrky bych docela rád vlastnil :)


Včera jsem byli jen tak pro zábavu na mezinárodní výstavě psů v Trenčíně. Poprá jsem měl možnost být postupně ve všech kruzích, podívat se na desítky plemen psů a vidět i konečné rozhodování v kategoriích jako nejlepší terriér, nejlepší chrt, nejlepší pes výstavy a podobně.
Byla to docela zábava a byl jsem nakonec docela rád, že Sigur díky svému kulhání vyjímečně nejel, protože lidí bylo opravdu spoooooousta, místa málo a navíc jsme se díky tomu nemuseli věnovat našemu psu, ale i těm ostatím.

Osobně mne nejuvíce zajímala kategoriie teriérů, konkrétně bullteriéři.
Výběr sice nebyl nic moc, protože téměř tři čtvriny psů byli Trojský Kůň, ale jeden pes mne přece jenom zaujal a jak se ukázalo, měl jsem pravdu.
Pes postupně v průběhu výstavy získal CAJC, BOB a nakonec se umístil jako druhý v celkovém hodnocení krásy všech terriérů na výstavě.

Krása ale není všechno, a tak mne potěšilo, když jsem se se psem mohl i zkamarádit mimo výstavní kruh. Sice jsem nemluvil s majitelem, pouze s jeho kamarádem, ale pes to byl každopádně bezvadný. Kamarádský, temperamentní... no prostě bych od něj chtěl štěnátko.

Ke konci výstavy se mi podařilo z jedné nástěnky sundat plakátek, který jsem dnes nascanoval a přiložil k tomuhle blogu. Sice není kvalita nejlepší, ale pro přehled stačí.
Docela mne potěšilo, že mám tak dobrý vkus, protože jak na to koukám, tenhle psík vyhrává co se dá.
No snad budu mít na jaře štěsí a opravdu budu mít konečně i vlastního bull terriera :)

Žádné komentáře:

Okomentovat